17.10.2019
Consilier vanzari

Facem parte din reteaua de dealeri VW autorizati de catre Porsche Romania. Motivul succesului nostru: produse exceptionale, orientare spre client si inalta capacitate de munca.

Facem parte din Grupul Radacini care este alcatuit dintr-o echipa de peste 800 de persoane unite de obiective comune si de pasiunea pentru domeniul in care lucram. Suntem deschisi, ambitiosi, recunoastem performanta si incurajam lucrul in echipa si atitudinea pozitiva. Datorita echipei nostre am reusit sa oferim clientilor servicii de calitate, si de aceea investim constant in programe de perfectionare profesionala pentru a deveni cei mai buni profesionisti in domeniu.

Consilier vanzari - auto rulate Das Welt Auto

Cerintele postului:
- Studii de baza: medii/superioare
-Experienta: minim 1-2 ani vanzari, orice activitate similara poate fi considerata avantaj
-Cunostinte: comerciale si tehnice in domeniul auto;
-Abilitati: comunicare, amabilitate si orientare spre client;
-Capacitate de invatare si argumentare, de lucru cu documente/sisteme informatice;
-Alte Cerinte: Permis de conducere categoria B.
-Disponibilitate de a lucra intr-un mediu dinamic.

Obiectivele postului:
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor/serviciilor "Das Welt Auto" in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale firmei/producatorului.

Principalele sarcini si responsabilitati:
- Cunoasterea portofoliului de produse si servicii ale companiei si ale grupului si a stocului auto existent;
- Consilierea clientului in alegerea modelului, a motorizarii dorite si a accesorizarii autovehiculului;
- Realizarea de Drive-test;
- Conceperea ofertei personalizate alaturi de client;
- Efectuarea de calcule (grafice de rambursare) pentru leasing si/sau credit auto in programele aferente societatilor partenere de finantare;
- Intocmirea contractelor de vanzare-cumparare, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
- Intocmirea documentatiei conexe vanzarii;
- Respectarea standardelor interne si ale producatorului.

Salarizare compensatii si beneficii:
- pachet salarial competitiv - constituite din parte fixa si din procente aferente fiecarei vanzari; -
- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala

Darius Motors
100466 Ploiesti
Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino, nr. 291
Telefon 0720 300 322; 0344 111 718; 0344 111 719